Türkçe English

Berberoğlu VAKFI

Berberoğlu Vakfı 1982 yılında Merhum Mehmet Berberoğlu'nun istek ve gayretleri sonucunda kurulmuş, Burdur 1. Asliye Hukuk Mahkemesinin 1982/130 karar nosu ile tescil edilmiştir.

Vakfımızın kuruluşunda, Mehmet Berberoğlu Başkan, Ahmet Berberoğlu Başkan Vekili, Enver Berberoğlu, Mustafa Berberoğlu ve Güzide Dulupcu(Berberoğlu) üye olarak ilk Kurucu Yönetim Kurulunda görev almışlardır.

BERBEROĞLU VAKFI'nın kuruluşunda Mehmet Berberoğlu, Ahmet Berberoğlu, Enver Berberoğlu ve Güzide Dulupcu(Berberoğlu) Burç Mah. Cumhuriyet Caddesinde bulunan Berberoğlu Pasajında kendi adlarına kayıtlı gayrimenkullerin bir kısmını Vakfa Tahsis etmişlerdir. 1985 yılında Şükran Kuzucu(Berberoğlu) evlatlarından, Berberoğlu Pasajındaki bir adet dükkan bağışları karşılığı satın alınmıştır.

Ayrıca o tarihte Ali BERBEROĞLU OĞLU MEHMET BERBEROĞLU ve KARDEŞLERİ KOLL. ŞTİ. olarak anılan ve 1983 yılında BERBEROĞLU GIDA SAN.ve TİC. A.Ş. adını alan şirketimizin net karının %10'nu sürekli olarak Vakfa tahsis edilmiştir.

BERBEROĞLU VAKFI kendi İdare Heyetinden başka hiçbir yere bağlılığı olmayan, ancak 903 Sayılı Kanun ile belirtilen Teftiş Makamı'nın denetimine tabi olan, muhtar ve Tüzel Kişiliği olan bir kurumdur.